Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?

Okrasné dreviny

Úvod ÚvodOkrasné dreviny

Naša spoločnosť sa venuje najmä pestovaniu ihličnatých drevín. Dreviny pestujeme vo voľnej pôde i v plastových kontajneroch. Dreviny pestujeme v podmienkach slovenskej klímy od semenáčikov. Z toho dôvodu sú naše sadenice dokonale prispôsobené a ujatelnosť je takmer 100 %. Zároveň je tu podstatne väčšia istota, že sadenice od nás vydržia aj krutejšie zimy, kedy dovozové sadenice najčastejšie vymŕzajú.

 

 

Pestované dreviny:

 

Céder libanonskýCedrus libany   

 

Je bájna biblická drevina, ktorej domovinou je Turecko, Síria a Libanon.

Je to jeden z najkrajších ihličnanov, ktorý je veľmi vhodný ako solitérna drevina do okrasných záhrad. Jeho krátke ihličie sa podobá smrekovcu opadavému, na zimu však neopadáva.. Ihličie rastie v chumáčikoch po 30-40 kusov a má sýto-zelené sfarbenie.

 

 

Kryptoméria japonskáCryptomeria japonica  

      

Exotická drevina pochádzajúca z Japonska a juhovýchodnej Číny. Je to drevina, ktorá       svojim vzhľadom v mladosti pripomína araucariu, známu ako bytovú jedličku. Táto exoticky vyzerajúca drevina oživí každú modernú záhradu.

 

Tisovec dvojradový – Taxodium distichum 

 

Je to opadavý ihličnan pochádzajúci z južných štátov USA, kde rastie v močariskách a pri brehoch riek. Je to jediný  ihličnan schopný rásť dlhodobo vo vode. Táto vlastnosť ho predurčuje na využitie ako okrasnej dreviny pri jazierkach a rybníkoch. Ihličie má veľmi jemné, mäkké a husto usporiadané na konárikoch, čo im dodáva perovitý vzhľad. Je dlhé iba 1-2cm, bledozelenej farby a zostavá pripojené k najmenším konárikom, ktoré v neskorej jeseni opadávajú. V tom čase ihličie mení sfarbenie na nádherné červeno-oranžové.

 

Tuja západná „Smaragd“- Thuja occidentalis „Smaragd“

 

Na Slovensku najobľúbenejšia záhradná rastlina. Nádherná, veľmi hustá, štíhla, kužeľovitá tuja so žiarivozeleným ihličím, ktoré si zachováva peknú farbu aj v zime. Pre svoj vzpriamený rast je ideálnou rastlinou na tvorbu živých plotov bez potreby strihania.

Lieska obyčajná „Contorta“-  Coralus avellana „Contorta“ 

Listnatý opadavý ker s nezvyčajne pokrútenými konárikmi. Je to veľmi malebná drevina,    najmä na jar počas kvitnutia, keď tvorí množstvo visiacich jahniad zlato-žltej farby, ktoré visia z bizarne pokrútených konárikov. Na kríku sa vytvorí každý rok aj niekoľko lieskových orieškov.