Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?

Jahody samozber

Úvod Úvod Jahody samozber

Priatelia, dnešným dňom 11.6.2018 je samozber jahôd na našej plantáži ukončený!

Ďakujeme za Vašu priazeň a veríme, že ste boli s našimi jahôdkami spokojní. Aby bolo jahôd dostatok pre všetkých, našu plantáž tento rok rozšírime o 3,5 ha odrodami Darselekt, Daroyal a Rumba.

 

Tešíme sa na Vás! 

 

 

 

 

 

 

Cena samozberu - 2€

Cena za nazbierané jahody - 3,50€

 

Na plantáži je možné si zakúpiť plastové prapravky.

Zbierajú sa odrody Rumba, Darselekt, Daroyal a Carmen.

 

 

     Jahodová plantáž bola založená v roku 2015 na výmere 1,4 ha. V roku 2016 sme dosadili 0,6 ha novej holandskej odrody Rumba. V súčasnosti je rozloha plantáže 2 ha. Nachádza v katastri obce Vlčkovce medzi mestami Trnava a Sereď, pri rýchlostnej komunikácii R1.

 

Pestujeme päť odrôd:

 

1. Karmen – poloskorá česká odroda, plody sú nadpriemerne veľké, silne aromatické, tmavo červené s výraznou dutinkou. Odroda je vhodná najmä na priamy konzum, výrobu štiav, lekváru a na zmrazovanie. Nakoľko sa jedná o starú odrodu, ktorá sa pestuje od roku 1971, je to jedna z mála jahôd, ktoré chutia ako pravé lesné jahody.

 

2. Darselekt – poloskorá francúzska odroda, plody sú veľké, kužeľovitého tvaru, oranžovo červenej farby. Chuť je stredne sladká a nadpriemerne aromatická. Vhodná je na priamy konzum, zaváranie a zmrazovanie. Nakoľko je to odroda s pevnejšou konzistenciou, je odolná voči otlačeniu a vydrží nám v chladničke podstatne dlhšie ako ostatné odrody.

 

3. Daroyal – skorá francúzska odroda, plody krásne symetrické, výrazne lesklé a veľmi chutné. Je to odroda veľmi podobná Darselektu, od ktorého sa líši skoršou dobou zberu a sýtejším červeným sfarbením plodov. Vhodná na priamy konzum, zaváranie a zmrazovanie.

 

4. Symphony – neskorá anglická odroda, plody sú veľké, vretenovitého tvaru, chuť je príjemne sladká, aromatická, oranžovo červenej farby. Plody sú všestranne použiteľné.

  

5. Rumba - skorá holadská odroda, plody sú veľké, plne červené, lesklé, veľmi atraktívne svojim vzhľadom. Dužina je šťavnatá a sladká. Vhodná je na priamy konzum i na ďalšie spracovanie.

 

 

 

 

Kontakt pre samozber: Lenka Sedláková 0908 421 179


Otváracie hodiny: denne od 8:00 - 18:00

 

Upozornenie:

 

-         vstup na plantáž je povolený deťom od 3 rokov v sprievode rodičov

-         v našom stánku sú k dispozícii na zber jahôd ľubkové košíčky za cenu 0,50 eur

-         otváracie hodiny prispôsobujeme dozrievaniu jahôd a priebehu počasia, preto prosím sledujte náš 

          FACEBOK profil  Jahody Vlčkovce alebo volajte 0908 421 179.

 

 

 

 

 

  

          https://www.facebook.com/jahodyvlckovce/?ref=ts&fref=ts