Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Jahody samozber

Úvod ÚvodJahody samozber

 

Samozber pre rok 2022 je ukončený!
 

Cena samozberu je 2,50 €/kg. Minimálny odber jahôd je 5kg. Nazbierané jahody nepredávame. 
 

Platba je možná len v hotovosti. Keďže sa naša plantáž nachádza na poli, kde nie je elektrická prípojka, PLATBA KARTOU NIEJE MOŽNÁ! Ďakujeme za pochopenie.

 

Podmienky samozberu


Na samozber k nám sa nemusíte objednávať, ale pred odchodom z domu je potrebné si overiť tu na našej stránke, či nebol samozber zrušený kvôli počasiu, alebo či nie sú jahody vyzbierané.

Minimálny odber jahôd je 5kg. 

 

1. Po príchode na plantáž si odvážite nádoby na zber jahôd, váha Vám bude zapísaná a prilepená na nádoby.

2. Kolegovia v reflexných vestách Vám pridelia riadok v ktorom budete zbierať jahody. 

3. Zbierajte len zrelé jahody a netrhajte zelené plody. Ak chcete udržať dlhšie jahody čerstvé, zbierajte ich so stopkou.

4. Po naplnení nádob pôjdete k poklani, opäť ich odvážime a odrátame váhu prázdnych nádob, čiže zaplatíte len za nazbierané jahody.

 

    Vstup deťom na plantáž je povolený len pod dohľadom rodiča. V prípade, že deti budú skákať medzi riadkami a po jahodách, budú musieť opustiť jahodovisko. 

 

    Našu jahodovú plantáž nájdete medzi mestami Trnava a Sereď, neďaleko rýchlostnej komunikácie R1 (Trnava – Nitra) v katastri obce Vlčkovce (nájdete nás na google maps). Parkovanie je zabezpečené na poli. V obci Vlčkovce a na výjazdoch z rýchlostnej komunikácie R1 Vás budú na našu plantáž navádzať smerové tabuľky.

 

 

 

 História plantáže

 

     Jahodová plantáž bola založená v roku 2015 na výmere 1,4 ha. V roku 2016 sme dosadili 0,6 ha novej holandskej odrody Rumba. V roku 2018 sme dosadili 3ha odrody Darselekt a Daroyal. V súčsnosti má plantáž rozlohu 5ha. Nachádza v katastri obce Vlčkovce medzi mestami Trnava a Sereď, pri rýchlostnej komunikácii R1.

 

Momentálne pestujeme tri odrody:

 

 

1. Darselekt – poloskorá francúzska odroda, plody sú veľké, kužeľovitého tvaru, oranžovo červenej farby. Chuť je stredne sladká a nadpriemerne aromatická. Vhodná je na priamy konzum, zaváranie a zmrazovanie. Nakoľko je to odroda s pevnejšou konzistenciou, je odolná voči otlačeniu a vydrží nám v chladničke podstatne dlhšie ako ostatné odrody.

 

2. Daroyal – skorá francúzska odroda, plody krásne symetrické, výrazne lesklé a veľmi chutné. Je to odroda veľmi podobná Darselektu, od ktorého sa líši skoršou dobou zberu a sýtejším červeným sfarbením plodov. Vhodná na priamy konzum, zaváranie a zmrazovanie.

   

3. Rumba - skorá holadská odroda, plody sú veľké, plne červené, lesklé, veľmi atraktívne svojim vzhľadom. Dužina je šťavnatá a sladká. Vhodná je na priamy konzum i na ďalšie spracovanie.

 

 

 

 

Samozber info: 0918 953 571


Otváracie hodiny sú prispôsobené počasiu a dozrievaniu jahôd.

 

 

   

          https://www.facebook.com/jahodyvlckovce/?ref=ts&fref=ts